Yürüyerek geldiği hastaneden kol değneği ile ayrıldı

Yürüyerek geldiği hastaneden kol değneği ile ayrıldı

Kariyer Merkezi’nden ‘Bordrolama’ eğitimi

Kariyer Merkezi’nden ‘Bordrolama’ eğitimi

Başkan Özyiğit’ten öğrencilere müjde

Başkan Özyiğit’ten öğrencilere müjde

Tarsus’ta trafik kazası: 2 yaralı

Tarsus’ta trafik kazası: 2 yaralı

Toroslar Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla ilçeyi güzelleştiriyor

Toroslar Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla ilçeyi güzelleştiriyor

“Atatürk vatandır”
“Atatürk vatandır”

Haber: Behzat Özgür Beyazlar BTP Mersin İl Başkanlığı Prof. Dr. Haydar Baş’ın 10 Kasım tarihinde çıkan “Hoş geldin Atatürk” adlı kitabın tanıtımıyla ilgili olarak Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi. BTP Basın ve Propaganda Başkanı Dr. Işıl Özdemir, birçok kesim tarafından ilgiyle okunan kitabın ilk 3 baskısının tükendiğine dikkat çekerek, “Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar […]

Haber: Behzat Özgür Beyazlar

BTP Mersin İl Başkanlığı Prof. Dr. Haydar Baş’ın 10 Kasım tarihinde çıkan “Hoş geldin Atatürk” adlı kitabın tanıtımıyla ilgili olarak Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi. BTP Basın ve Propaganda Başkanı Dr. Işıl Özdemir, birçok kesim tarafından ilgiyle okunan kitabın ilk 3 baskısının tükendiğine dikkat çekerek, “Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın uzun zamandır merakla beklenen ‘Hoş geldin Atatürk’ kitabı 10 Kasım tarihinde okuyucusuyla buluştu. Atatürk vatandır ve Ehli Beyt çıkışları ile ülkemizde dengeleri değiştiren, taşları yerine oturtan, 46 adet eser sahibi, ilim fikir ve siyaset adamı Prof. Dr. Haydar Baş’ın son kitabı, büyük ilgi gördü. İlk baskısı hemen tükenen kitabın imza gününde izdiham derecesinde ilgi yaşandı. Kitabın 4’üncü baskısının dağıtımına başlanmıştır. Genel Başkanımız Haydar Baş, bu eserinde bütün ezberlerin bozulacağını, Atatürk hakkında bilinmeyen ve gizlenen gerçeklerin gün yüzüne çıkacağını söylemiştir” şeklinde konuştu.

PROF. DR. BAŞ’IN MESAJINI OKUDU

Işıl Özdemir konuşmasında Prof. Dr. Haydar Baş’ın kitapla ilgili şu sözlerine de yer verdi: “Çok uzun zamandır araştırıyorum. Çok sağlam kaynaklardan bu eseri oluşturdum. Çok farklı bir ‘Atatürk’ kitabı yazdım. Milletimizin gerçek Atatürk’ü bilmesi için, birlik ve beraberliğimizin temini için muhakkak okunması gereken bir eserdir. Doğmuş yaşamış bir Atatürk var. Ama topluma anlatılan Atatürk çok farklılaştırmış. Biz de kitabımızın ismini ‘Hoş geldin Atatürk’ koyarak bu yaşayan Atatürk’ün topluma anlatılan Atatürk olmadığını ortaya koyduk. ‘Hoş geldin Atatürk’ hayırlı uğurlu olsun.”

ATATÜRK’ÜN SOY KÜTÜĞÜ ÇIKARTILDI

Kitapta Atatürk’ün soy kütüğü hakkında kesin bilgilerin yer aldığını söyleyen Özdemir, “‘Hoş geldin Atatürk’ kitabında bazı çevrelerde son dönemde çirkin iftiraların hedefi haline getirilen Mustafa Kemal Atatürk ve soy kütüğü hakkında çarpıcı detaylar yer almaktadır. Kitapta Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’a dil uzatanlara da yanıt verilmektedir. Onun Molla Zübeyde olduğunu, evinde her gün Kur’an okunan mübarek bir ana olduğunu ifade etmektedir. Bu konularda canlı şahitlerin ifadelerine yer verilmiştir. Zübeyde Hanım’ın hem anne hem de baba tarafından çok özel bir soya sahip olduğunu Osmanlı arşivlerine dayanarak detaylarıyla açıklamaktadır. Bunun gibi, Atatürk hakkında bilinmeyen, saklanan ve de yanlış anlatılan birçok konunun canlı şahitler ve çok geniş kaynaklardan faydalanılarak açıklandığı bir kitap olan ‘Hoş geldin Atatürk’ herkesin okuması gereken bir kaynak eserdir. Atatürk’ü anlamak ve gelecek nesillerimize taşımak birlik beraberliğimiz için şarttır. Atatürk ortak paydamızdır. Bu eserin birlik ve beraberliğimize vesile olacağına inancımız tamdır. Atatürk vatandır” diyerek sözlerini noktaladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz