“Elini taşın altına sokan herkesi bekliyoruz”

“Elini taşın altına sokan herkesi bekliyoruz”

Çalınan arabasının trafik cezalarını ödüyor

Çalınan arabasının trafik cezalarını ödüyor

“İyilik korusuyla Mersin’e iyilik getirdik”

“İyilik korusuyla Mersin’e iyilik getirdik”

Drama eğitimi alan çocuklar, hayata farklı bakıyor

Drama eğitimi alan çocuklar, hayata farklı bakıyor

İpek Ongun, üretici kadınların hayatını kitaplaştıracak

İpek Ongun, üretici kadınların hayatını kitaplaştıracak

Capital Ticaret Merkezi lansman toplantısı yapıldı
Capital Ticaret Merkezi lansman toplantısı yapıldı

Arıcan Group ve Güler Group tarafından ortaklaşa yapılacak olan Capital Ticaret Merkezi’nin lansman toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna Capital Ticaret Merkezi’nin Toroslar ilçesine yüksek bir çıtada emsal getireceğini söyledi. Haber: Behzat Özgür BEYAZLAR Arıcan Group ve Güler Group tarafından Mersin’in Toroslar İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Capital Ticaret Merkezi’nin lansman toplantısı Divan […]

Arıcan Group ve Güler Group tarafından ortaklaşa yapılacak olan Capital Ticaret Merkezi’nin lansman toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna Capital Ticaret Merkezi’nin Toroslar ilçesine yüksek bir çıtada emsal getireceğini söyledi.

Haber: Behzat Özgür BEYAZLAR

Arıcan Group ve Güler Group tarafından Mersin’in Toroslar İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Capital Ticaret Merkezi’nin lansman toplantısı Divan Otel’de gerçekleşti. Toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri Hüseyin Çamak ve Aytuğ Atıcı ve birçok protokol üyesi katıldı. Toplantıda konuşan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, başkan olduğu günden bugüne kadar birçok yeniliğe imza attıklarını söyledi. Tuna, “2004 yılında belediye başkanı olduğumuzda Toroslar çok geride olan, köy görünümünde bir yerdi. Banka yoktu, noter yoktu, internet bile yoktu. O günden bu yana yaptıklarımız, ilçemize kazandırılan prestijli projeler çıtamızı yükseltti. Hayali olmayanın gerçeği olmaz. Sağlık, eğitim, gençlik dedik. ‘Ticaret merkezi yapacağız’ dedik. Şükürler olsun ki verdiğimiz arsa tahsisleriyle sağlığın merkezini yaptık. Eğitim için 25 okul yeri verdik. Gençlik anlamında yaptığımız spor tesisleri bölgeye örnek oldu. Şimdi mahallelerimizde prestijli konutlar, işyerleri yapılıyor ama aşağı taraftaki mahallelerimiz de kentsel dönüşümü yapamadık. Bu mahalleri yıkıp yenisini yapacağız dedik ama yetki sorunu nedeniyle yapamadık ama capital bölgeye çok yüksek bir çıtada emsal getirecek. Özellikle GMK bulvarındaki işyerlerinin tamamını, kuzeye doğru diğer mahallelerimizi de dönüştüreceğini umuyoruz. Dıştan başlayan bu kalite, gelişme inşallah içeriyi de etkileyecek” diye konuştu.

“MERSİN’DE İLKLER YAŞANACAK”

Toroslar’a ve Mersin’in iş dünyasına yeni bir soluk getireceğini belirten Arıcan Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcan ise geleceğe yön verenlerin hayal kurmaktan korkmayan, büyük düşünen, cesur insanların olduğunu söyledi. Arıcan, “Bizler de Mersinin iş hayatını, iş yaşamı ve ofis yaşamını değiştirecek bir iş merkezi yapmayı hayal ettik. Ve bu ortak hayal için bir araya geldik. Bölgemizin ortak avantaj ve birikimlerinden olan bizler de Arıcan Grup ve Güler Grup olarak bu hayalin gerçekleşmesinin mümkün olduğunu gördük. 3 merkez ilçemizin birleştiği mükemmel lokasyonu, ince düşünülmüş ayrıntıları ve eşsiz mimarisiyle bölgemizin geleceğine yön verecek bu projeyi yapmaya karar verdik. Yaklaşık 2 yıl üzerinde çalıştığımız, her ayrıntısını düşündüğümüz projemiz İngiltere’de ödül kazanarak hayallerimizin gerçekleşmesi için attığımız adımların doğruluğunu tescil etmiş oldu. Mersin’in ihtiyacı olan bu seçkin eseri bölgemize kazandırıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Mersin’de ilkleri yaşatacak, geleceğine yön verecek bu proje iş dünyasına yüksek kalite, geniş olanaklar, son teknoloji ve benzersiz hizmet anlayışını getirecek. Capital iş merkezinde ofis sahibi olmak işadamlarımıza yüksek prestij, yatırımcılara yüksek kazanç, çalışanlarımıza yüksek konfor getirecek” dedi.

“MERSİN DÜNYA İLE BULUŞACAK”

Yapılacak olan Capital Ticaret Merkezi’nin Mersin’i dünya ile buluşturacağının altını çizen Güler Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güler de, “Tarihi misyondan yola çıkarak yaptığımız bu işin kökleriyle bağlantı kurmak istiyorum. Bu lokasyona baktığımız zaman burası eski bir liman yeri. 9 bin yıllık tarihi olan Yumuktepe’nin ve 4 bin yıl önce de Mersin’in dünyayla buluştuğu limandı bulunduğumuz yer. İşte Capital ticaret merkezi Mersin’i yeniden dünyayla buluşturacak. 500 metre arkamızda Yumuktepe var. 9 bin yıllık tarihiyle, insanlık tarihine ışık tutan önemli bir tanık. Projemizi tasarlarken tam da bu noktadan yola çıktık. Burası milada kadar, Soli limanı yapılana kadar limandı. Biz burada tarihi bir misyonu, coğrafi bir misyonla birleştirdik. Bazen bir olay, bir dokunuş bir kent yaratır, bir dünya kenti yaratır. Biz bu sihirli güce inandık. Nasıl ki bir tahta iskele 1 milyonluk bir kent yarattıysa biz de tarihi köklerden Capital ticaret merkezini yaratıyoruz ve umuyoruz biraz sönen ticari hayatımızı yeniden canlandırsın. Mersin dünyanın en önemli coğrafyalarından birinde kurulu. Irak, İran, Kafkasya, Orta Çin, Sibirya’ya kadar geniş bir coğrafyanın Akdeniz’e açıldığı noktadır Mersin. İş merkezimizin, teknoloji de kullanarak Mersin’de ticareti yeniden canlandıracağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. Eserin mimarı yapısını tasarlayan Mimar Cihan Bostancı da, “ Bu binaya heykel diyorum çünkü bu bina gerçekten bir heykel.  İzleyen hareket ettikçe, güneş hareket ettikçe, mevsimler değiştikçe farklı perspektifler verecek. İşadamlarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek ofisler tasarladık. Ayrıca zemin katları alışveriş merkezi, terası dinlenme alanları olarak tasarladık” dedi. Son olarak İletişim Koordinatörü Onur Tuğman ise, “ Projede ismimizin yer almasından gurur duyuyorum. Bugüne kadar birçok inşaat firmasıyla çalıştık ama ilk kez bir inşaat grubu satış hedeflerini, kimlere satacağını, reklam bütçesini değil de Mersin için neler yapmak istediğini anlattı. Bu bize de heyecan verdi” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz