PKK’nın gençlik yapılanması mensubu 13 şüpheli adliyeye sevk edildi

PKK’nın gençlik yapılanması mensubu 13 şüpheli adliyeye sevk edildi

AK Parti’nin Mersin’deki ilçe kongreleri 22 Şubat’ta başlıyor

AK Parti’nin Mersin’deki ilçe kongreleri 22 Şubat’ta başlıyor

Kıbrıs Gazileri 46 yıl sonra Bozyazı’da buluştu

Kıbrıs Gazileri 46 yıl sonra Bozyazı’da buluştu

Hal Kompleksi kreşinde hazırlıklar sürüyor

Hal Kompleksi kreşinde hazırlıklar sürüyor

Seyir halindeki araç alev alev yandı

Seyir halindeki araç alev alev yandı

HAYAT FİLMİ
HAYAT FİLMİ

Doğumdan ölüme kadar geçen süre canlılar için hayat, yaşam, ömürdür. Hayatın başından sonuna kadar yaşananları özetleyecek olursak, tıpkı sinema filmi gibidir. Film başlarken yani insanoğlu yaşama başlarken umutlar bir başkadır. Film en gelişmiş canlı insanları bazen düşündürür bazen ağlatır veya bazen güldürürse hayat denen süreçte buna benzer. Yaşamımız süresince bu filmi zevkli hale getirmek biz […]

Doğumdan ölüme kadar geçen süre canlılar için hayat, yaşam, ömürdür. Hayatın başından sonuna kadar yaşananları özetleyecek olursak, tıpkı sinema filmi gibidir. Film başlarken yani insanoğlu yaşama başlarken umutlar bir başkadır. Film en gelişmiş canlı insanları bazen düşündürür bazen ağlatır veya bazen güldürürse hayat denen süreçte buna benzer. Yaşamımız süresince bu filmi zevkli hale getirmek biz insanoğlunun elindedir. Hayatın değerini bilmek, sevginin, arkadaşlıkların, sağlığın çevrenin güzelliklerini içimize sindirmektir. Ömür dediğimiz filmin dramatik sahnelerine karşın, daha çok güldürü sahneleri ile ilgilenirsek, su gibi akan zamanı değerlendirmiş oluruz.

Hayat sürecimizde maziye dönüp de geriye baktığımız zaman çok uzun süre geçirdiğimize hayıflanırız. Hayıflanmak bizler için aslında çok önemli olmamalıdır. Hayıflanmayı bir yana kaydırıp, olayları kendi yoluna bırakıp amaca ulaşmanın başarılı olmanın yollarını arayıp mücadele edildiğinde bu kısacık film şeridi mutlulukla devam edecektir. Hayatın filmi devam ederken acımasızlıklarında çevredeki insanları suçlamak hataları başkalarına mal etmek belki bir an olsun huzuru sağlayacaktır. Lakin bu huzur geçicidir. Hayat filmi devam ederken acımasız sahneleri görmezden gelip pes etmeden mutluluğun ve başarının yolları aranmalı çözümler araştırılmalı çevreyle fikir teatisine girilerek mutlu sona ulaşılmalıdır.

Susmak çözüm olmadığı gibi kişiyi yer bitirir ve sustukça da senaryo daha dramatik hale gelebilir. Bu defa oyuncu kendisiyle hesaplaşır ki bu da hayat filmini daha karmaşık hale getirir. Mademki filmde oyuncuyuz, yönetmeninden senaristinden set görevlilerinden yardım alabilmeliyiz. Geçmişte insanlar çok daha mutluydular. Çünkü hayatlarının filmi çekilirken kendileri oyuncuyken anne, baba, konu komşu, dost akraba ve çevresindekiler figürandırlar. Daha geniş açıklanacak olursa, bu mutluluklar, birbirlerine olan sonsuz güvenlerine dayanarak kendi hayat hikayeleri ve filmlerinin acı, tatlı bölümlerini paylaşıp sorunlara birlikte çözüm bulmalarından kaynaklanıyordu. Hülasa filmin acımasız olan sahnelerini biz insanlar güldürü şeklinde kahkahalarla devam ettirebiliriz. Yeter ki içimizdeki bu zevk ve azim olsun.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz