Çukurova’nın Kadınları sergisi açıldı

Çukurova’nın Kadınları sergisi açıldı

Öğrenim taksitleri ve Halk Kart tutarları yatırıldı

Öğrenim taksitleri ve Halk Kart tutarları yatırıldı

Mut ilçesine 6 yeni hekim atandı

Mut ilçesine 6 yeni hekim atandı

“CHP’liler değişim istiyor”

“CHP’liler değişim istiyor”

Vergi Haftası kutlanıyor

Vergi Haftası kutlanıyor

Haydi gençler spora
Haydi gençler spora

  Ümit SAAT Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 81. kuruluş yıldönümü kapsamında çocukların ve gençlerin sporla tanışması amacıyla her yıl Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde açılan ‘Yaz Spor Okulları ve İl Spor Merkezleri’nin açılış töreni Edip Buran Spor Salonunda gerçekleştirildi. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, farklı branştaki spor dallarının antrenörleri, […]

 

Ümit SAAT

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 81. kuruluş yıldönümü kapsamında çocukların ve gençlerin sporla tanışması amacıyla her yıl Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde açılan ‘Yaz Spor Okulları ve İl Spor Merkezleri’nin açılış töreni Edip Buran Spor Salonunda gerçekleştirildi. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, farklı branştaki spor dallarının antrenörleri, sporcular, kurum personelleri ile sporcu aileleri katıldığı tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

 

“35 FARKLI BRANŞTA FAALİYET GÖSTERECEK”

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Akyar, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz koordinesinde 2013 yılında hayata geçirilen İl Spor Merkezleri uygulamasında, 5-18 yaş grubu çocuk ve gençlerimize yönelik düzenlenecek olan yaz spor okullarımız, 35 farklı branşta faaliyet gösterecek. Çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, yazın boş zamanlarını sporla değerlendirmek, Türk sporuna kazandırmak, güçlü bir altyapı oluşturmak amacıyla tecrübeli antrenörlerimiz nezaretinde sportif çalışmalarımızı yürütülmektedir” ifadelerini kullandı.

 

“HEDEF 15 BİN ÖĞRENCİ”

Yaz Spor Okulları’nda kurs almak isteyen öğrenci sayısının şuana kadar 8 bine ulaştığını aktaran Akyar, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hazırladığı ve uygulamaya koyduğu İl Spor Merkezleri uygulaması, 2013 Akdeniz Oyunları’nda ilimize kazandırılan tesislerimizde alanlarında tecrübeli 88 antrenörümüz eşliğinde 5-18 yaş arası çocuklarımıza v e gençlerimize yönelik 35 farklı branşta ücretsiz olarak açılan İl Spor Merkezleri 15 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek olup, şu ana kadar 8 bin sporcu kayıt yaptırmıştır. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak geçen yıl 10 bin sporcuya hizmet verdiğimiz İl Spor Merkezlerimizde bu yılki hedefimiz ise 15 bin gencimize ulaşmaktır” şeklinde konuştu.

 

“TESİSLER BİZDEN, SPOR SİZDEN”

‘Bütün tesisler bizden, ücretsi spor yapmak sizden’ sloganıyla gençlere spor yapmaları çağrısında bulunan Akyar, “Mersin’de yaşayan 5-18 aş aralığı tüm çocuklarımızı İl Spor Merkezleri kapsamında faaliyet gösteren birbirinden eşsiz spor tesislerimize bekliyor, geleceğin sporcularına şimdiden başarılar diliyorum. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ‘Bütün tesisler bizden ücretsiz spor yapma sizden’ diyoruz. Duyarlılık gösterip çocuklarını spora yönlendiren ve destekleyen tüm velilerimize de huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Gösterisi, Muay Thai ve Jimnastik gösterileri gerçekleştirildi. Bütün gösteriler ayakta alkışlanırken, miniklerin jimnastik gösterisi büyük beğeni topladı. Tören gösterilerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz