PKK’nın gençlik yapılanması mensubu 13 şüpheli adliyeye sevk edildi

PKK’nın gençlik yapılanması mensubu 13 şüpheli adliyeye sevk edildi

AK Parti’nin Mersin’deki ilçe kongreleri 22 Şubat’ta başlıyor

AK Parti’nin Mersin’deki ilçe kongreleri 22 Şubat’ta başlıyor

Kıbrıs Gazileri 46 yıl sonra Bozyazı’da buluştu

Kıbrıs Gazileri 46 yıl sonra Bozyazı’da buluştu

Hal Kompleksi kreşinde hazırlıklar sürüyor

Hal Kompleksi kreşinde hazırlıklar sürüyor

Seyir halindeki araç alev alev yandı

Seyir halindeki araç alev alev yandı

Her yeni yıl yeni bir umut
Her yeni yıl yeni bir umut

  2018 yılı bitti, 2019 yılı başladı. Her yeni yıl, yeni bir umut, yeni bir başlangıçtır. Her yıl aralık ayının 31. gecesi, ertesi günde yeni bir yıla gireceğimiz yeni bir yılın heyecanını yaşarız. İnsanoğlu gelecek için daima hep ümit besler. Bu ümitlerin yeşermesi için dua ederiz. Düşünecek olursak 31 Aralık ile 1 Ocak çok da […]

 

2018 yılı bitti, 2019 yılı başladı. Her yeni yıl, yeni bir umut, yeni bir başlangıçtır. Her yıl aralık ayının 31. gecesi, ertesi günde yeni bir yıla gireceğimiz yeni bir yılın heyecanını yaşarız. İnsanoğlu gelecek için daima hep ümit besler. Bu ümitlerin yeşermesi için dua ederiz.

Düşünecek olursak 31 Aralık ile 1 Ocak çok da farklı günler değildir. Takvimlerin üzerindeki rakamların değişmesi ile koca bir yılın bize neler getireceği umutla düşünülür. Eski yıl yaşlanmış yıl mazi sayfamıza eklenir. Her şeye rağmen geçmiş yılda yaşadıklarımızı unutmayız, unutamayız.

Gelecek 365 gün için hayaller kurarız. Herkes birbirine sağlıklı ve başarılı olma dileklerinde bulunur. Her şeyin başlangıcı olduğu gibi yeni yılda bir başlangıçtır. Doğan bebekler, çocuklar, gençler ve yetişkinler birer yaş daha büyümüşlerdir. Bu da ömrümüzden bir yılın daha geçmesidir. Mademki geçen günler ömrümüzden bir yılı alıp götürüyorsa, yeni yılı daha iyi ve daha sağlıklı geçirmenin idrakinde olmalıyız. Yeni yılda hayallerimizi gerçekleştirmek için çok çalışmamız ve atılım yapmamız gerektiğini büyükler küçüklere daima anlatır.

İnsan ömründe her yeni yıl başlangıç ve umuttur. Geçmişteki yaşadıklarımızı bırakarak, geleceğe ümitle bakmak ve bir önceki yıldan daha iyi şartlara kavuşmak tüm insanların dileğidir. Değerli öğretmenlerimiz derslerde yeri geldikçe “Vakit nakittir” diyerek zamanın çok kıymetli olduğunu vurgulamaktadırlar. Vaktin çok değerli olduğunu, geçmiş yılların geri getirilemeyeceğini iş işten geçtikten sonra kavramayalım. Ömrümüzün yarıdan çoğunu geçirdikten sonra keşkelerle uğraşmayarak içinde bulunduğumuz zamanı çok iyi değerlendirmek gerekir.

Atılımlar sadece para kazanmak için olmamalı, kendini aşmak için, daha çok bilgi sahibi olmak için, mesleki başarılar için olmalıdır. Bazı gençlerimiz para kazanamadıkları işlerde çalışmak istemezler ve uygun bulmazlar. Rahmetli büyüklerimiz “Boş duracağına bedava çalış, yaptığın karşındakine, öğrendiğin sana” derler ve bununla da bizlere zamanın ve gelişmenin önemini hissettirmişlerdir. Gerçektende zamanı iyi değerlendirmeyi yaşımız ilerledikçe fark etmekteyiz. Öğrenmenin yaşı olmadığı gibi hiçbir şey için de geç değildir.

Yeni yılın yeni umutları bizlere umutlu günler vaat ederken bu yılın geçmişe göre daha sağlıklı ve daha huzurlu olması hepimizin dileğidir. Yeni yılın huzur, sağlıklı yaşam, bolluk, bereket ve atılım yılı olması temennimizdir. Yeni yıl hepimize kutlu olsun.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz