Çukurova’nın Kadınları sergisi açıldı

Çukurova’nın Kadınları sergisi açıldı

Öğrenim taksitleri ve Halk Kart tutarları yatırıldı

Öğrenim taksitleri ve Halk Kart tutarları yatırıldı

Mut ilçesine 6 yeni hekim atandı

Mut ilçesine 6 yeni hekim atandı

“CHP’liler değişim istiyor”

“CHP’liler değişim istiyor”

Vergi Haftası kutlanıyor

Vergi Haftası kutlanıyor

Lisanslarınızı alıp gelin
  • Ana Sayfa » Spor
  • 7 Temmuz 2019 - 14:40:11
Lisanslarınızı alıp gelin

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği Basketbol Takımı’nın alt yapısında eğitim gören çocuklar ve aileleri, Başkan Seçer’i makamında ziyaret etti. Sporcu çocuklarla yakından ilgilenen Seçer, kulübün kapanacağı endişesiyle gelen çocukları rahatlattı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin kapanacağı endişesi ile Başkan Seçer’i ziyaret eden ve kaygılarını dile getiren çocuklar ve aileleri, Başkan Seçer’den MersinBüyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün […]

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği Basketbol Takımı’nın alt yapısında eğitim gören çocuklar ve aileleri, Başkan Seçer’i makamında ziyaret etti. Sporcu çocuklarla yakından ilgilenen Seçer, kulübün kapanacağı endişesiyle gelen çocukları rahatlattı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin kapanacağı endişesi ile Başkan Seçer’i ziyaret eden ve kaygılarını dile getiren çocuklar ve aileleri, Başkan Seçer’den MersinBüyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün kurulacağını öğrendi. Seçer, “Tamamen bizim bünyemizde faaliyet gösterecek olanMersin Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nü kuracağız. Bir-iki ay içerisinde faaliyete gireriz. Mevcut basketbol takımının alt yapısında eğitim gören tüm çocuklarımız lisanslarını alıp yeni kuracağımız basketbol kulübüne gelsinler. Birçok branşta sistemli olarak faaliyet gösterecek olan kulübümüzle Mersin’de sporun adını koyacağız” diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ İLE HUKUKİ HİÇBİR BAĞIMIZ YOK”
Ziyarette, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin hüviyeti hakkında bilgi veren ve dernek ile Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hukuki hiçbir bağının olmadığının altını çizen Başkan Seçer, yeni kuracakları kulüple daha profesyonel, daha kurumsal, ayakları yere basan ve 10 yıl sonraki Mersin sporunun alt yapısını oluşturan bir anlayış sergileyeceklerini ifade etti. Mevcutta faaliyet gösteren Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün Büyükşehir Belediyesi ile hukuki hiçbir bağının olmadığını, sadece isminin içerisinde Büyükşehir Belediyesi ifadesinin geçtiğini aktaran Seçer, “Mevcut Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bir dernek ve bu dernekle benim alakam yok. Bu derneğin bir heyeti, yönetim kurulu, başkanı ve kulüpleri var. Sadece bu derneğin adı Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü. Hepsi bu. Hukuki bir bağımız yok. Gönül ister ki, mevcut kulübü sahiplenelim. Elbette herkes bunu ister ama bu ülkenin her kuruşu değerli. Bu kadar borç harç içerisindeki bir kulübü ben alamam. Varsa bunun bedelini ödeyip, borcunu sıfırlayacak olan, ben bu kulübü alayım. Ama ben halkın kaynaklarını bilmediğim, içinde bulunmadığım, karar vermediğim, benim hatamdan kaynaklı olmamış, nereye gittiğini bilmediğim bir borcun altına girip alamam. Bu kulübün 3 milyon TL borç yükü var. Zaten ben para vermek istesem de bu mevcut Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’ne veremiyorum, çünkü yasalar buna izin vermiyor” ifadelerini kullandı.

“SPORA ÖNEMLİ KATKILAR YAPACAĞIZ”
Yeni bir belediye başkanı olarak spora bugüne kadar gelmiş geçmiş belediye başkanlarından çok daha pozitif ve farklı bir bakış açısının olduğunu belirten Seçer, “Spora önemli katkılar yapacağız. Sizden önce de bu konuyla ilgili arkadaşlarımızdan bilgi aldım. Hummalı bir çalışmanın içerisindeyiz. Mersin Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nü kuruyoruz. Planlı programlı bir şekilde ilerleyeceğiz. Ne yapacağımızı bileceğiz. Bu ülkenin her kaynağı benim için çok değerli. O kaynakları çok yerinde kullanmamız lazım. Öncelikle bu güzel çocuklar için bu kaynakları güzel kullanmam lazım” dedi. (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz