PKK’nın gençlik yapılanması mensubu 13 şüpheli adliyeye sevk edildi

PKK’nın gençlik yapılanması mensubu 13 şüpheli adliyeye sevk edildi

AK Parti’nin Mersin’deki ilçe kongreleri 22 Şubat’ta başlıyor

AK Parti’nin Mersin’deki ilçe kongreleri 22 Şubat’ta başlıyor

Kıbrıs Gazileri 46 yıl sonra Bozyazı’da buluştu

Kıbrıs Gazileri 46 yıl sonra Bozyazı’da buluştu

Hal Kompleksi kreşinde hazırlıklar sürüyor

Hal Kompleksi kreşinde hazırlıklar sürüyor

Seyir halindeki araç alev alev yandı

Seyir halindeki araç alev alev yandı

OKUMAK
OKUMAK

Okumak, bilgi sahibi olmak; insanı insan yapan işlerden biridir. Okumak, yaşamımızda bizi ileriye götürecek alışkanlıklarımızdan olmalıdır. Okuyan insan, ister eğitim hayatında olsun, ister toplumsal yaşamda olsun kazanmış olduğu birikimleri ile kişilik özelliklerini olumlu yönde geliştirerek olgunlaşır. İnsan beyninin zeka seviyesi okuyup öğrendikçe gelişir. Bizler okumaya vakit ayırıp bilim için, kafa yorarak cehaletin pençesine düşmemeliyiz. Medeniyet […]

Okumak, bilgi sahibi olmak; insanı insan yapan işlerden biridir.

Okumak, yaşamımızda bizi ileriye götürecek alışkanlıklarımızdan olmalıdır.

Okuyan insan, ister eğitim hayatında olsun, ister toplumsal yaşamda olsun kazanmış olduğu birikimleri ile kişilik özelliklerini olumlu yönde geliştirerek olgunlaşır.

İnsan beyninin zeka seviyesi okuyup öğrendikçe gelişir. Bizler okumaya vakit ayırıp bilim için, kafa yorarak cehaletin pençesine düşmemeliyiz.

Medeniyet geçmişteki toplumların bizlere bıraktığı bilgi ve anılardır. Bizler onların miras bıraktıkları bilgi, belge ve kitapları okuyarak medeniyetimizi geliştiriyoruz. Kültürlü insanlar okumakla kendilerini yetiştirirlerken çevrelerine de birikimlerini aktarmaktadırlar. Okuma sadece hayatımızın eğitim ve öğretim dönemlerinde değil, ömür boyu süren bir vadeyi kapsamalıdır. Sabırla ve özümleyerek okuduğumuz hakikatleri de bulabiliriz. Zaten arayışlarımızın da hiç bitmediği bir gerçektir. Okuduğumuz kitaplarda kendi arayışımızı bulmanın zevk ve heyecanını yaşarız.

Okuyan insan yüreğinde sevgi besler. Bu sevginin sonucunda da hoşgörülü olur. Hoşgörülü davranmak karşımızdaki kişinin kendi fikirlerini açıklamalarını tetikler. Bu fikirleri kanalıyla değişik olarak etrafta bilgi verebilir. Okumanın yararının bilinenin dışında farklı bir durumu ise kişinin yeni atılımlar için cesaret kazanmasıdır. Yaratıcı yeniliklerle birçok başarılara imza atıldığını iletişim araçlarından öğrenmekteyiz.

Okuyan insanın kazandığı başarıları bir güç, bir övünme meselesi yapmadığına da takdirle şahit oluyoruz. Kitap okumanın yararlarını bildiğimiz halde, kimimiz okur, kimimiz okumaz veya okuyamaz. Kitap okuma alışkanlığı küçük yaşlarda kazanılır. Aile, okul ve çevre okuma alışkanlığının kazanılması için önemli etkenlerdir. İnsanoğlu okuyarak ileriye dönük amaçlarını çok daha bilinçli gerçekleştirebilir. Başarının yolu okumaktan geçtiği gibi ufkumuzu genişletir ve hayata farklı açılardan umutlu ve olumlu bakmamızı sağlar. Okuma olayını gerçekleştirirken asla ve asla okumanın yaşı ve sınırı olmadığını da bilmeliyiz.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz