Yürüyerek geldiği hastaneden kol değneği ile ayrıldı

Yürüyerek geldiği hastaneden kol değneği ile ayrıldı

Kariyer Merkezi’nden ‘Bordrolama’ eğitimi

Kariyer Merkezi’nden ‘Bordrolama’ eğitimi

Başkan Özyiğit’ten öğrencilere müjde

Başkan Özyiğit’ten öğrencilere müjde

Tarsus’ta trafik kazası: 2 yaralı

Tarsus’ta trafik kazası: 2 yaralı

Toroslar Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla ilçeyi güzelleştiriyor

Toroslar Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla ilçeyi güzelleştiriyor

Silifke’den Adalet Yürüyüşü’ne destek
  • Ana Sayfa » Güncel
  • 28 Haziran 2017 - 17:37:20
Silifke’den Adalet Yürüyüşü’ne destek

Cumhuriyet Halk Partisi Silifke Başkanı Bünyamin Uçar, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Gençlik ve Kadın Kolları ile partililer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşüne katıldı. CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, yürüyüş ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “Yoksul Anadolu insanının evladı askere gidip yandaş firmaların yemekleriyle zehirlenirken, kendi evlatları çürük raporlarıyla askerlikten kaçmasın diye […]

Cumhuriyet Halk Partisi Silifke Başkanı Bünyamin Uçar, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Gençlik ve Kadın Kolları ile partililer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşüne katıldı. CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, yürüyüş ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “Yoksul Anadolu insanının evladı askere gidip yandaş firmaların yemekleriyle zehirlenirken, kendi evlatları çürük raporlarıyla askerlikten kaçmasın diye yürüyoruz. İşçi kardeşlerimiz için, madencilerimiz için yürüyoruz. Adalet için yürüyoruz. Bir tek genel başkanın çıktığı Adalet yürüyüşü çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bu yürüyüş bir sel olup çağlayarak yollarda akmaya tüm hızıyla devam edecek. Görünen o ki Adalet herkes için önemli ve değerlidir. Hiç bir kesimi ayrıştırmadan ve her kesimden yürüyüşe katılan herkes de aynı fikir hâsıl olmuş. Adalet herkese lazım ve bizde partililerimiz ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürümeye devam ediyoruz. Ülkemizin pek çok şehrinde milyonlarca insan yollarda adalet için yürüyor. Demokrasinin, insan haklarının, barışın yok edildiği bir ülkede adaletin yokluğu kaçınılmaz bir sondur. Ülkemiz tek bir kişinin ağzından çıkan iki kelimeyle insanların tutuklanabildiği işinden, aşından, özgürlüğünden edildiği bir dikta rejimine dönüştürülmüştür. Yargıyı avucunun içine alan bu faşist anlayış, hukuku ve halkın yargıya olan güvenini yok etmiştir. Türkiye’de hukuk artık yandaş için var, vatandaş için yoktur Yaşlı, çoluk çocuk, öğrenci, emekli, işçi, aydın her kesimden insan bu yürüyüşe katılıyor. Daha da katılacak. İstanbul’a varana kadar ve Adalet yerini bulana kadar. Genel Başkanımızın dediği gibi 80 milyon için, adalet için yürüyorum ve yürüyeceğim” ifadelerini kullandı.

“ADALET HERKES İÇİN GEREKLİ”

Herkesin adalete, tarafsız yargıya ihtiyacının olduğunu belirten Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ise, “Bu adalet bir gün herkese ihtiyaç olacak. Adalet yürüyüşü tüm Türkiye halkı içindir. Bu yürüyüş baskıdan, zulümden, işsizlikten, yoksulluktan, hukuksuzluktan, yandaşların zenginleştiği halkın bir torba kömüre muhtaç edildiği Türkiye’den usanmış tüm halkımızı ilgilendirmektedir. Bu yürüyüşe tüm Silifke halkı olarak destek veriyoruz” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz