Çukurova’nın Kadınları sergisi açıldı

Çukurova’nın Kadınları sergisi açıldı

Öğrenim taksitleri ve Halk Kart tutarları yatırıldı

Öğrenim taksitleri ve Halk Kart tutarları yatırıldı

Mut ilçesine 6 yeni hekim atandı

Mut ilçesine 6 yeni hekim atandı

“CHP’liler değişim istiyor”

“CHP’liler değişim istiyor”

Vergi Haftası kutlanıyor

Vergi Haftası kutlanıyor

ŞİMDİ’’ HAKİMİYET ‘’ZAMANI-VIII
    • Semir Bolat
    • semirbolat@hotmail.com
    • 14 Mayıs 2019 - 15:57:20

*BİLİM*
*Kaba’nın görünen maddi gücünden, (HANTAL,) görünmeyen enerjik derinliğine(DEVİNİM) çağındayız. Bu ne demek: Yani görünen dağı, gökte olan ayı, güneşi, kutup yıldızı, yıldırım, şimşeği ve denizlerin ardında ki anakara ve ülkeleri keşfetme yorumlama çağından; parça, hareket molekül, atom ve enerjinin ışık hızı ve muazzam gücünü ve gizemini keşfetme ve kullanma dönemine girmek demek istiyoruz. (Örneğin atom bombasının EMC KARE: 1 gr enerji ile 6 tonluk bir maddeyi havaya fırlatması gibi.)
*Bilim görsel olanların dışında, görsel olmayanında muhteşem mikro gücüyle gizli olan enerjileri ortaya çıkararak engellenemeyen bir hızla devinim dönüşüm ve sonuçlarını ortaya koymaya devam ediyor. Uzay yolculuğu ardından yer edinme ve şimdide evrenin sonsuzluğunu keşfetme dönemindeyiz. Bu dönemde bütün hızıyla katlanarak artmaya devam edecek. Bir ağacın kökleriyle toprağa delerek yayılması güç sağlar. Sağladığı güç süreklilik toprağın üstüne çıkarak önce filiz sonra gövde ve daları ile gökyüzüne uzanan çınar veya çam haşmeti ile yükselir. Bunu da topraktan elde etiği güçle meydana getirir.
Bilim adamları da Dünya da yapılan ve binlerce yıl süregelen çalışmaların sonuçlarından elde edilen tüm bilimsel gelişmelerle evreni yaşanılır kılmaya çalışan bir döneme giriyor. Ama bunları yaparken de bütün gücünü Dünyadan geçmiş derinliklerden bu güne kadar gelişe gelen bilgi ve teknolojilerle gökyüzü ve gök altı ile tüm evreni keşfetmeye ve orada yeni yaşam merkezleri kuracaktır. Bu yaşam merkezleri kaba olan ve zorunlu olan bilimden ince ve görünmeyecek kadar gizli olan bilgiye inme ve ulaşma gücüyle elde etti. Mikro cip, gen, kuantum, ışık hızı, lazer, kızıl ötesi, dijital, kara delik, doğa parçacığı, big bang ve CERN laboratuarı vb. isimlerini saymakla bitiremeyeceğimiz küçük ama binlerce kat ve odaya sığmayacak kütüphanede ki bilgilerin 5 MİLİMETRELİK BİR HAFIZA ya sığdırılan sibernetik ve internet aşamanın geldiği sonuçlarla bunlar yapılıyor yapılacak.
Dünya coğrafyası yerine artık Evren coğrafyası da öğreniliyor. Haritası çıkarılıyor. Suyu olan galaksileri ile olma ihtimali olanları ve de olmayanların bilgileri topografyası inceleniyor. Buradan gitmek için kullanılan kısıtlı imkânlar, yarın oradan gelecek olan değerlerle, zenginlik ve güç katacaktır. Daha güçlü uzaya uçacaklar ve daha da güçlü deneyimli olarak döneceklerdir.
Bunları kim başarırsa da o daha da güçlü ve avantajın sağladığı azametle geri dönecek ve tekrar giderek sürecektir. Yani teknolojin küçülmesi ve yeteneklerinin artması ile bilim ve kullanımı huzur, zenginlik ve medeniyet yolunda ilerleyecektir. Ancak bunun yerine kendi bencilik ve çıkarları için bilimin öğrenilmesini engelleyenler bütün insanlığın yararına olan değerlere karşı bir orta çağ karanlığı ile direnenlerin anıldığı gibi anılacaklardır. Araştırma, icat etme, keşfetme, bulma amaçlı kesin sonuçlara ulaşmaya çalışan ve herkesin tartışmasız kabul etiği değerlere BİLİM denir. Herkesin farklı olduğu ve bu farklı düşüncelerin binlerce farklı ve kesin olmayan duygu ve ruhani birliğine DİN denir. Dinin kişisel yapısını özelini evrensel ve toplumsal değerlerin yerine koyanlar, bu yarışta mutlaka kaybedenlerden olacaklardır.
ŞİMDİ ‘HAKİMİYET’ ZAMANI derken, hâkimiyet gücünü elinde tutması gereken millettin din eğitimi ile birlikte bilimsel gerçeklerle donatılması gerekir. Bu hızlı gelişmeye ayak uydurarak geleceğin aydınlığı için çocuklarımıza evrende ki yeri alması BİLİMSEL GELİŞMELERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI VE KULLANILMASI ile mümkündür.
Bizi kamçılayacak olan bir söylemle bitirelim:’DÜNYA TÜRKLERİN OLACAK’ ne kadar güzel ve hoş geliyor değimli. Ama devam ediyor. ‘BÜTÜN ULUSLAR GELİŞEREK UZAYDA YER BULACAK ‘DÜNYA TÜRKLERE KALACAK’ diyor. Ne ders verici bir ‘isteklendirme’ olsun diyorum. Gözlerimiz göklerde olsun. Ve: ‘İSTİKBAL GÖKLERDEDİR’ diyen bilge kurucumuzu unutmayalım. Kalın Sağlıcakla.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz