Yürüyerek geldiği hastaneden kol değneği ile ayrıldı

Yürüyerek geldiği hastaneden kol değneği ile ayrıldı

Kariyer Merkezi’nden ‘Bordrolama’ eğitimi

Kariyer Merkezi’nden ‘Bordrolama’ eğitimi

Başkan Özyiğit’ten öğrencilere müjde

Başkan Özyiğit’ten öğrencilere müjde

Tarsus’ta trafik kazası: 2 yaralı

Tarsus’ta trafik kazası: 2 yaralı

Toroslar Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla ilçeyi güzelleştiriyor

Toroslar Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla ilçeyi güzelleştiriyor

Torbacılara ‘Süpürme 3’ darbesi
Torbacılara ‘Süpürme 3’ darbesi

HABER: Güray GÜRDAL Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’nin talimatları doğrultusunda gerçekleştirdikleri operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine darbe üstüne darbe vuruyor. Son 2 yılda gerçekleştirdikleri operasyonlarla ‘torbacı’ diye tabir edilen birçok zanlıyı yakalayan ekipler, çok miktarda da uyuşturucu madde ele geçirdi. Aldıkları ihbarlar ve istihbarı bilgiler neticesinde […]

HABER: Güray GÜRDAL

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’nin talimatları doğrultusunda gerçekleştirdikleri operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine darbe üstüne darbe vuruyor. Son 2 yılda gerçekleştirdikleri operasyonlarla ‘torbacı’ diye tabir edilen birçok zanlıyı yakalayan ekipler, çok miktarda da uyuşturucu madde ele geçirdi. Aldıkları ihbarlar ve istihbarı bilgiler neticesinde operasyonlarını sürdüren ekipler, Süpürme 1, Süpürme 2, operasyonlarının ardından son olarak Süpürme 3 operasyonuyla ‘torbacılara’ büyük darbe vurdu.

 

6 AY TAKİP EDİLDİLER

Son olarak özellikle doğu illerinden kente uyuşturucu getiren, satan, alan ve aracılık yaptığı öne sürülen şüphelileri 6 ay boyunca hem teknik hem fiziki olarak takibe alan ekipler, Mersin merkez ilçelerde 10 mahallede ve diğer 3 ilde belirli gün ve zamanlarda operasyonlar gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 14 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

ŞAFAK VAKTİ BAŞLADI

Şafak vakti gerçekleştirilen, çevik kuvvet ve özel hareket polisleri ile birlikte 500 polisin katıldığı öte yandan, ‘Börü’, ‘Erez’, ‘Kanas’, ‘Çapkın’ ve ‘Mila’ adı verilen 5 narkotik köpeğinin de katıldığı drone ve helikopter destekli operasyonda 5 kilogram esrar, 100 gram kokain, 20 gram eroin, 50 gram metamfetamin ile 30 uyuşturucu hap ele geçirilirken, 17 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan 14’ü tutuklanırken, 3’ü ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Toplamda 28 kişinin tutuklandığı operasyonlarda, zehir tacirlerine bir darbe daha vurulmuş oldu.

Yetkililer, özellikle torbacı diye tabir edilen sokak satıcılarına nefes aldırmayacaklarını, önümüzdeki günlerde de operasyonların süreceğini bildirdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz